אודות הישיבה

1לצפיה בחוברת אודות הישיבה- לחצו כאן

 

ישיבת כפר הרא"ה, הוקמה בשנת ת"ש (1939) ע"י הרב נריה זצ"ל. הישיבה היא אם הישיבות התיכוניות, ומהווה את התשתית לכל המפעל המפואר של ישיבות ואולפנות הציונות- הדתית.

לישיבה, כ- 5000 בוגרים שרבים מהם משמשים בתפקידים מרכזיים ומשפיעים בחברה הישראלית.

בשנת הלימודים תשע"ד, כשהיה נדמה כאילו הישיבה סיימה את דרכה, הישיבה קמה לתחיה וחידשה את פניה תחת הנהגתו והובלתו של הרב יורם צהר שליט"א, ראש אולפנת כפר פינס.

אנו אוחזים בשיפולי גלימת המייסדים, וזוכים להמשיך ולבנות משהו חדש שמתאים לזמן הזה תוך התאמת העשייה החינוכית שלנו לצורכי הדור, ולנפש התלמידים. עשייתם של הרב משה – צבי נריה זצ"ל והרב אברהם צוקרמן זצ"ל נבעה מגדלות אמתית. הם היו פורצי דרך, במובן הכי פשוט של המילה, הייתה להם ראייה של כלל והם פעלו במסירות נפש להפיץ את האור מתוך אכפתיות לכל תלמיד ותלמיד.

המעיין שמכוחו קם כל המפעל הזה ממשיך לפעום! אנו זוכים להמשיך היום בעוצמה את דרכם של רבותינו והמעיין מוציא כוחות חיים ישנים – חדשים. אנו עוסקים בחינוך לאחריות ולא רק למצוינות. אנו מחנכים ללקיחת אחריות אישית ולאומית. יסוד החינוך צריך לנבוע מתוך ראיה כללית ומתוך חיבור לעם ישראל, כשהכל נובע מהשאיפה למצוינות זה בא ממקום מצומצם של מימוש אישי ורצון להגשים את עצמי, אבל כשיש אחריות לכלל ישראל המצוינות באה ממקום הרבה יותר רחב וערכי.

אנו, בישיבה, עמלים ופועלים יחד על מנת לעורר בתלמיד את הרצון לקחת אחריות אישית על עצמו, בקודש, בלימודים ובעשייה החברתית מתוך שליחות ואחריות לכלל. זכות היא לנו להיות שליחים ושותפים אתכם ההורים בחינוך ילדכם – הדור הבא, יד ביד לאורך שנות הישיבה בקשר רציף חם והדדי.

מזמינים אתכם לצפות בסרטון סיכום שנה תש"פ