איגרת מנהל התיכון לתש"פ

עופר אסולין

איגרת מנהל התיכון לתש"פ

הורים ותלמידים יקרים, שלום רב וה' עמכם!

אנו מקווים כי החופשה עוברת בנעימים עם כל הבנים ובני משפחותיהם, אנו בישיבה נערכים לקראת פתיחת שנת הלימודים תש"פ, הבאה עלינו לטובה!

בראשית דברי אציין כי שנת תש"פ ישיבת כפר הרא"ה, אם ישיבות בני-עקיבא חוגגת 80 שנים להיווסדה. אין ספק  כי כולנו חשים זכות עצומה להימנות על צוות ה-80 ולהיות ממשיכי דרכה של ספינת הדגל של הציונות הדתית.

ברוך השם הישיבה נמצאת בתנופה ובהתקדמות משמעותית בכל התחומים ובעזרת השם אנו נמשיך להתקדם ולשאוף להביא את תלמידינו למקומות הגבוהים והטובים ביותר שהם ראויים להם.

צוות הישיבה עושה כל מאמץ על מנת ששנת הלימודים תפתח באופן המיטבי והמקצועי, בכל התחומים, ברצוני לעדכן אתכם ההורים במערכת ההכנות וההערכות של הישיבה והצוות לקראת פתיחת שנת הלימודים וקליטת מחזור חדש, חמישית-מחזור פ"ג.

בתחום הלימודי:

ראשית עלי לציין את ההישג המרשים של בוגרינו במבחני הבגרות, עליה מרשימה של עשרות אחוזים בזכאות לבגרות בהשוואה לשנים קודמות. אנו פועלים כל העת למען ההתקדמות האישית של כל תלמיד ללא פגיעה ברוח הישיבתית המיוחדת המאפיינת את הישיבה לדורותיה. אנו מכוונים לעמל, השקעה, סקרנות ומיצוי אישי של כל תלמיד. אנו מאמינים כי בעמל אמיתי ובאחריות אישית נבנית אישיות חזקה, משפיעה ועוצמתית.

כמו כן אציין את תלמידנו דביר אנג'ל בוגר כיתה י' אשר הקדיש שבועיים מתוך החופשה והשתתף במחנה קיץ של 'נוער שוחר מדע' במכון וולקני, בה החל לחקור את נושא 'שכפול צמחים אדוונטיבים' לצורך עבודת גמר ברמת 5 יחידות לימוד בנוסף על הנלמד בישיבה.

במהלך הקיץ, כחלק מחשיבה ארוכת טווח, צוות ההנהלה המורחב החל לעסוק בתחום הפיתוח  הארגוני, החזון והאסטרטגיות המתאימות למטרותינו ולישיבתנו.

אנו מאמינים כי חזון יש לנער ולדייק אחת לכמה שנים, לשתף את חברי הצוות בחשיבה המחודשת ביצירת כיוונים המותאמים לרוח המקום והזמן.

צוות הר"מים וצוות המורים המקצועיים נפגשו למספר ימי הערכות מקצועיים אשר עסקו במגוון נושאים מקצועיים ובין היתר בנושא השנתי שיעסיק את כולנו- שנת ה- 80 לישיבה.

כמו כן חלק מהצוות נטל חלק בהשתלמויות מקצועיות והטעין את עצמו בכלים פדגוגיים חדשים ובידע חדש.

בתחום הארגוני-   כח אדם

שמחנו לקלוט מנהל פנימיה חדש – יהושע הירש, בעברו שימש כמדריך בישיבה ובמוסדות נוספים. צוות הפנימיה עבר ריענון וחידוש כוחות לקראת השנה החדשה.

גם הצוות המקצועי בישיבה שינה מעט את פניו. פירוט שמות המורים, תחומי הלימוד והכיתות ודרכי ההתקשרות עימם מופיעים בנספח המצ"ב.

 

בתחום הלוגיסטי:

במהלך חופשת הקיץ הוחלפו והותקנו מזגנים חדשים בישיבה, בחדרי התלמידים בפנימיות, בבית המדרש ובכיתות הלימוד- על מנת לשפר את רווחתם של התלמידים בישיבה.

בניין התיכון-  כולל כיתות הלימוד והמעבדות עברו שיפוץ "ומתיחת פנים",  כולל החלפת חלק מהריהוט.

חנכנו פנימייה חדשה –(בר-חי) בסטנדרטים גבוהים ביותר לשיפור תנאי התלמיד בפנימייה.

תקשוב- כל בניין התיכון רושת ברשת אינטרנט אלחוטית איכותית בכדי  למצות את השפע ואת מגוון האפשרויות הפדגוגיות  אשר האמצעים הטכנולוגיים  מביאים עימם. בכל כיתות האם ובמעבדות הותקנו אמצעי מולטימדיה.

רכשנו תוכנות מתקדמות לגיוון דרכי ההוראה והידע בתחומי דעת רבים.

יעדים ומטרות לשנת תש"פ:

הגדרנו לעצמינו כי במהלך שנת הלימודים התש"פ נמקד את פועלינו  בעקרונות החינוכיים הבאים:

א. הישיבה תפעל להאהיב את התורה ולימודה על התלמידים. צוות הר"מים יעביר את לימודי התורה בצורה מעניינת וחווייתית, מתוך מגמה של חיבור התורה לחיים. הישיבה תבנה מסגרות רבות ככל האפשר של לימוד תורה לשמה, בהם ילמדו התלמידים מתוך בחירה וחירות פנימית. הנהלת הישיבה תיזום אירועים תורניים-חווייתיים, בכדי לאפשר לתלמיד לחוות חיי תורה עשירים ומגוונים.

ב. עידוד תלמידים ללקיחת אחריות ויוזמה

הישיבה תפעל לבנות את דמות התלמיד כאדם ערכי ומאמין, המעוניין לתרום לחברה ולמדינה. הישיבה תפעיל את התלמידים במגוון רחב של התנדבויות במסגרת פרויקטים שונים בתוך הישיבה ומחוצה לה.

ג. עולים קומה- בתחום הפדגוגיה, ההוראה יצירתית ופיתוח יכולת למידה וחקר עצמאיים. הישיבה תפעל להעשרת עולמו וידיעותיו של התלמיד במגוון המקצועות, תוך שמירה על רמה לימודית גבוהה במיוחד. צוות המורים ישמור על רמת הלימודים הגבוהה, תוך דאגה לקידומו של כל תלמיד ותלמיד עד למימוש מלוא הפוטנציאל הלימודי הגלום בו. הנהלת הישיבה תדאג לספק את הציוד הטכנולוגי החדיש והמתקדם ביותר הנדרש למילוי מטרה זו. הישיבה וצוות המורים יארגנו מסגרות תומכות ייחודיות לתלמידים המתקשים.

ד. ניצול זמן פנוי – מילוי תוכן בזמן הפנימייה.

הישיבה תפעל למלא את הזמן לאחר סדר יום הלימודים המחייב, בתוכן משמעותי ומגוון אשר נותן מענה רחב ככל שניתן לרצונות וצורכי התלמידים מתוך הבנה שחינוך פנימייתי מתבצע בכל שעות היממה.

בציפייה לפגוש את תלמידינו בריאים, שלמים, שמחים וסקרנים

                                   בברכה,

                                          עופר אסולין

                                         מנהל התיכון