מהנעשה בחינוך החברתי

שמעתם שפתחנו את "המכינה"?

ה"המכינה" היא תכנית ייחודית שהקמנו בישיבת כפר הרא"ה,  לתלמידי כיתה י"ב, כהכנה ליציאה לעולם הישיבות והמכינות לאחר השמינית.

אחת לשבוע מגיעים נציגי ישיבות הסדר, ישיבות גבוהות ומכינות, ר"מים וראשי ישיבות.
לספר על הישיבה שלהם, לקראת שנה הבאה.
הערב מתחיל ב 'סדר' לימוד רציני, עם דף מקורות, ושיעור מסכם של נציג הישיבה שהגיע .. ובסיומו  מתקיים זמן פתוח לשיח על הייחודיות של אותה ישיבה, זמן לשאלות והכרות עם צוות הישיבה.
הרב שמואל שטיינר, ר"מ השמינית מסכם:  מחמם את הלב לראות את הלימוד הרציני, את אהבת התורה של התלמידים, לימוד התורה 'לשמה', והשאיפה לתורה גדולה.
המכינה 1 המכינה 2

אזכרת הרב אברהם צוקרמן זצ"ל

בשבוע שעבר התקיים ערב מיוחד לכבוד אזכרה לרב אברהם צוקרמן זצ"ל, ראש ישיבת כפר הרא"ה וראש מרכז יב"ע לשעבר.

נהננו משיחה מעניינת וחשובה של נכדו של הרב, שלמה  פיטורקבסקי, עיתונאי..

רשמים מהשיחה ניתן למצוא כאן. . : https://www.inn.co.il/News/News.aspx/418122

כתבה ערוץ 7-אזכרת הרב צוקרמן

 

 

 

 

 

 

קרא עוד »

אירוע סיום מסע ה80

השבוע, ביום רביעי, חזרו תלמידי הישיבה מ"מסע מי-ם לעם" שפתח את חגיגות השמונים לישיבה, מסע בן 4 ימים בו צעדו בעקבות הרב נריה שיצא מירושלים להקמה ולעשיה הגדולה שלו, לישיבת בנ"ע כפר הרא"ה- עשייה שהיא מהפכה.
לאורך המסע פגשו תלמידי הישיבה בוגרים ודמויות  משמעותיות, ביניהם הרבנים :  הרב הראל כהן, הרב זלמן מלמד, הרב יורם צהר, הרב חיים שטיינר, והרב יוסי שריד, והתחברו לערכי הישיבה דרך הסיפורים שסיפרו להם הרבנים מתקופת היותם תלמידים בישיבה.
במוצאי שבת שמעו שיחות מבוגרי הישיבה הרב הראל כהן, הרב זלמן מלמד והרב חיים שטיינר  ב"בית אורות" על הר הצופים, וביום ראשון בבוקר לאחר תפילת שחרית נסעו התלמידים לקברו של הראי"ה קוק, ובנו הרב צבי יהודה קוק, שם נפגשו עם הרב יורם צהר- מי שעמד בראש אולפנת כפר פינס במשך 36 שנים. לאחר מכן צעדו התלמידים לעבר הכותל ושם פתחו בריקודים ושירה רמה שלא השאירה עין יבשה.
לאחר הביקור בכותל התפצלו תלמידי הישיבה, תלמידי החמישית והשישית נסעו לבית הרב ואילו תלמידי השביעית והשמינית נסעו לישיבת מרכז הרב שם זכו לשמוע שיעור מפי הרב מגנס שליט"א, ובסיום היום צעדו לעבר חניון הלילה מתחת למבשרת.

ביום שני נפגשו התלמידים עם הרב יוסי שריד, בוגר הישיבה ושמעו ממנו על חוויותיו משנות הלימודים בישיבה. לאחר מכן צעדו עד לחניון הלילה במצפה שעיה, מקום שהוקם לזכרו של בוגר הישיבה משה שעיה ז"ל, משפחתו של משה הגיע למצפה ושם נערך טקס מרגש לזכרו..
בלילה האחרון של המסע, התקיימה ועידה ישיבתית בהובלת תלמידי השמינית בה נכחו תלמידי הישיבה, והנהלת הישיבה והתקבלו בה החלטות חשובות על תפקידם של התלמידים בהמשכיות מורשת הישיבה. הועידה נפתחה בסרטון של בוגר הישיבה, מר גדעון קלאר, בה סיפר על חוויותיו מהישיבה. גדעון חיזק את התלמידים והדגיש כי בכוחם להוביל את הישיבה ולהמשיך את דרכו של הרב נריה. לקטע הסרטון שבו מדבר מר גדעון קלאר על החיים החברתיים לחצו כאן 

ביומו הרביעי והאחרון של המסע לאחר שהצטלמו לתמונה ישיבתית ורחצו בירקון נסעו התלמידים ברכבת והביאו את קדושת ירושלים לתל אביב. בתחנת הרכבת בתל אביב רקדו ושימחו את העוברים והשבים- אף אחד לא יכל לפספס..

המסע היה מאתגר ומעייף, בונה ומעצים.

בסיום המסע, הגיעו התלמידים לכפר הרא"ה ונכנסו בשירה עוצמתית וריקודים סוחפים, מנופפים בדגלי הישיבה . רבו של כפר הרא"ה- הרב מאיר שקדי שוחח עם התלמידים בבית הכנסת. לאחר תפילת ערבית מרוממת המשיכו בשירה וריקודים לישיבה שם התקיים טקס מרשים ומרגש בהובלת תלמידי השביעית.
כיבדו אותנו בנוכחותם: הורי התלמידים, בוגרים ותיקים וצעירים, והאורחים החשובים: מר חזקי סיבק סגן ראש מועצת עמק חפר ואלחנן גלט מנכ"ל מרכז יב"ע.
מהרב חיים דרוקמן שליט"א– יו"ר מרכז ישיבות בני עקיבא- נבצר מלהגיע, אך הוא שלח לנו את ברכתו המצולמת.
אירוע 80 לישיבת כפר הרא"ה, בנוסף להיותו אירוע ישיבתי, הינו גם אירוע ממלכתי. לכן, זכינו לצפות בברכתם המצולמת של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר החינוך הרב רפי פרץ, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' ומנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב.

 
ליוו את האירוע להקת הישיבה, בהובלתו של נפתלי הרפז.

כאן גם המקום להודות לתלמיד החמישית דביר ברוך על צילומי הרחפן ועל כלל הצילומים במהלך הטיול ובנוסף גם לצבי כהן, ושילה טייכלר על הצילומים ולכלל תלמידי הישיבה שסייעו להצלחת המסע ואירוע הסיום.

תודה ענקית לכלל תלמידי הישיבה ולצוות שסייעו להצלחת המסע ואירוע הסיום.

מי יתן ומכאן נמשיך ונצמח להיות ישיבה לתפארת העם והארץ!

 
 
מוזמנים לצפות בתמונות:
 93ccbfa3-617e-4b71-9e77-94f83bd5aed5IMG_6258ON5A5102
 

ON5A5381 (1)

a0dbb8cd-570c-4991-bb5a-0ae92d983e70
 
 
 

יום ראשון למסע ה80

מסע ה80 מים לעם חולמים ומגשימים.. ממשיך!
היום אחרי שינה בבית אורות, זכינו להתפלל בהר הצופים.
הלכנו יחד למצפה מרחבעם, ולאחר פעילות הכנה, ירדנו לקבר הרב קוק ושמענו את הרב צהר שם,
דברים גדולים וחשובים במקום מיוחד במינו,
אנחנו בדרכנו לכותל ומשם עוד תכנית עניפה.. תעקבו. .  קרא עוד »

מסע 80 לישיבת כפר הרא"ה

מסע ה80 יצא לדרך..!!
ברגעים אלו ממש, התאספו תלמידי ישיבת כפר הרא"ה, לפתיחת המסע בבית אורות, במוצאי שבת קודש פרשת נח..

קרא עוד »