עדכונים להורים

דבר ראש הישיבה לפתיחת שנה

 שלום וברכה

כתב הרמב"ם בהלכות תשובה (פ"ה)  

"רשות לכל אדם נתונה אם רצה להטות עצמו לדרך טובה ולהיות צדיק …."   וממשיך הרמב"ם וכותב (פ"ז)  "הואיל ורשות כל אדם נתונה לו כמו שבארנו ישתדל האדם לעשות תשובה …"   ומתוך ההבנה האימון בכוחו של האדם ישנה תביעה גדולה כלפיו לקחת את חייו בידיו ולהרימם מעלה מעלה .

שנת הלימודים נפתחת בחודש אלול, בימי הרחמים וסליחות, עניינו של חודש זה הוא ההזדמנות לשפר, לשנות, לסדר את הדברים מחדש, ומתוך כך להתחיל את השנה הבאה עלינו לטובה בצורה טובה יותר.

הדברים אמורים על האדם הפרטי, על הציבור ואף על האומה כולה.

ישיבת כפר הרא"ה נמצאת במהלך של שינוי ושיפור. במהלך הקיץ נעשתה עבודה גדולה על ידי חברי ההנהלה , הצוות החינוכי, צוות הפנימייה וצוות התיכון על מנת להתקדם בכל התחומים התורני הלימודי והחברתי. אנו תפילה שנזכה לשנת עשייה מבורכת, ומאחלים לכל תלמידנו שנה של צמיחה ועליה,  במידות במעשים טובים בפיתוח האישיות, ובלימודי הקודש והחול.

שנה טובה,

כתיבה וחתימה טובה

לכם ולכל בני ביתכם,

 

                                הרב יעקב חביב

                    ראש ישיבת יב"ע כפר הרא"ה

 

 

מה להביא לישיבה

מה להביא לישיבה

מה אורזים לישיבה?

 לא צריך להביא את כל הבית 😉 אבל. . 

על מנת להקל עליך בהכנות לפתיחת שנת הלימודים, הכנו בשבילך רשימת ציוד לפנימייה.

קרא עוד »

מחשב לכל מורה

בשעה טובה הצטרפנו לפרויקט "מחשב לכל מורה" מטעם קרן אתנה.

מורים המלמדים בישיבה ובשאר מוסדות חינוך כפר פינס קיבלו מחשב נייד ויעברו השתלמויות שיתנו כלים להוראה ללמידה משמעותית המותאמת לזמננו. שמחים במהלך ושואפים קדימה!

חדש במגמת חקלאות

מהנעשה במגמת ביולוגיה חקלאות- חשוון תשע"ז

בע"ה התחלנו את שנת הלימודים בכוחות איתנים עם כ- 50 תלמידים במגמה חקלאית מוכללת(4140) בכיתות י ועוד כ25 תלמידים בכיתות י"א-י"ב. בתקווה בע"ה לקבל עוד תלמידים נוספים מצטרפים.

לצורך חיזוק המגמה גייסה הישיבה השנה מורה לחקלאות ורכז חממה חדש בשם ישראל סוסנוביק אשר בנוסף משמש מדריך לחקלאים בתחום המזיקים וכמובן המורה תומר נגוסה ממשיך ומלמד ביולוגיה וחקלאות.

בתחילת השנה תלמידי כיתה יא' נחשפו למגמה ואף נפגשו עם חקלאים אשר הציגו בפניהם את ענפי החקלאות השונים. מכאן הבינו התלמידים כי בבואם לשקול האם ללמוד במגמת ביולוגיה-חקלאות עליהם לקחת בחשבון לא רק את העובדה שזה איננו ענף מיושן ששייך לחלוצים, אלא שההיפך הוא הנכון, החקלאות המודרנית היא מקצוע מורכב, מתוחכם ועדכני, מקצוע שעומד בקדמת המחקר הטכנולוגי, שצובר תאוצה מתמדת ושעיני העולם כולו נשואות אליו בתקווה..

מהם התכונות הנדרשות לתלמידים במגמה?

 • אהבת הארץ.
 • אחריות ו"ראש-גדול"
 • משמעת עצמית
 • סקרנות ללמידה
 • יכולת לעבודת צוות ועבודה קשה
 • הכי חשוב רצון…

המטרה שלנו במגמה להצמיח חקלאים יירא שמיים אקדמאים ע"י הקניית ידע וערכים אשר יסייעו בעתיד לתלמידים להשתלב בענפי החקלאות ובתפקידים תומכי חקלאות.

מהם הנושאים אותם ילמדו התלמידים במהלך השנה בחקלאות:

 • מבוא לחקלאות ומושגי יסוד
 • חקלאות וסביבה
 • מחלות ומזיקים
 • בתי צמיחה ומצעי גידול
 • השקיה ודישון
 • ריבוי צמחים

תלמידי המגמה יצאו התלמידים לפני החגים ל"יום גיוס" בו קטפו מלפפונים למשפחות נזקקות במושב אחיטוב.

מה מתוכנן להמשך?

במסגרת המגמה התלמידים יעברו התנסות מחקרית בחממה לימודית ויגישו בסופה עבודות חקר. החממה הלימודית עברה לאחרונה שיפוץ משמעותי בהשקעה רבה של הנהלת הישיבה ועובדיה ובתקציב רב.

התלמידים "יאומצו" ע"י חקלאים באזור ויעבדו עבודה מעשית במשקים במסגרת "המחויבות האישית" בענפים: רפת, גן חי, סוסים, יקב, משתלה, גינון בהמשך בע"ה אף בענפים נוספים כמו דבורים, גינה קהילתית במסגרת העבודה יחשפו התלמידים לענפים השונים ירכשו ידע רב ובמיוחד הנאה רבה.

מוזמנים לעודד את בניכם להצטרף למגמה.

 

 

 

יגאל זאבי

רכז מגמה

מכתב פתיחת שנה- מיכל ג'אן- רכזת פדגוגית

הורים יקרים

שלום רב,

"הספרות, הציור והחיטוב עומדים להוציא אל הפועל כל המושגים הרוחניים המוטבעים בעומק הנפש האנושית, וכל זמן שחסר גם שרטוט אחד הגנוז בעומק הנפש שלא יצא אל הפועל, עוד יש חובה על עבודת האמנות להוציאו" (הראי"ה קוק, עולת הראי"ה)

בשעה טובה פתחנו את שנת הלימודים החדשה בישיבה. בשנה זו אנו סוגרים מעגל של 4 שנות לימוד מלאות בישיבה. אנו משקיעים רבות ברמה הלימודית של התלמידים לצד הרמה החינוכית והערכית. האדם השלם הוא זה היודע לשלב בין חכמה, בינה ודעת.

אנו מאמינים כי כדי להשתלב בעשייה החברתית, הכלכלית והערכית של מדינת ישראל, עלינו להכשיר את התלמידים הצעירים לפיתוח מיטב כישרונותיהם ומיצוי יכולותיהם הלימודיות.

קרא עוד »